למנוע קניות האימפולסיביות

מה אנשים עשו בימים שלפני שהיו חנויות ואופנת ה״שופינג״?

האם אנשים תקופת האבן או ימי הביניים נכנסו לחנויות המקומיות ובדקו אם ״יש משהו שהם אוהבים״?

או שמא הדחף לקנות הינה התנהגות חדשה לחלוטין, תוצר של המאה העשרים הקפיטליסטית?

ישן או חדש, ברור שקניה של דברים באופן אימפולסיבי, אם יהפכו להרגל, יכולה לגרום לבעיות ואתגרים רבים.

ומדוע דחפים (המניעים קניה אימפולסיבית) יכולים להוביל אותך לאבדון?

אנחנו לא ממש מבינים את הדחפים שלנו. אנו חשים תסיסה, רוגז, חוסר שביעות רצון ואנחנו מחפשים משהו שירגיע את אותו הדחף.

בעולם המערבי אנו מוקפים בשפע של סחורות חומריות, ומבולבלים בהודעות בלתי פוסקות שמבטיחות לנו כי סחורה כזו תספק כל צורך, רצון או דחף.

אין זה מפתיע שהדחפים שלנו לעתים קרובות מסיעים אותנו לחנויות. ומה עושים שם? נכון…קונים וקונים.

ברגע שנהיה בחנות, נצנוץ הסחורה החומרית נמצא במרחק נגיעה. תחושת הדחיפות גוברת. אנו . נרכוש מה שאנו חושבים יענה לצורך או לדחף שלנו.

באותו רגע, הרכישה תרגיש מאוד מספקת. אך ברגע שנחזור הביתה ונסתכל על מה שקנינו באותו יום, יום למחרת או שבוע לאחר מכן, אנו נחוש את אותה תחושה חלולה של חוסר שביעות רצון בבטן.

ומה עושים עם חוסר הסיפוק ההוא? נצא שוב לחנויות. תשדירי הפרסום יקראו לנו לחזור שוב ויספרו לנו שכדאי לנו ״לבזבז! ולבזבז! הרי תרגישו כל כך טוב יותר אחרי שתעשו זאת!״

אבל ברור שלא נרגיש טוב יותר.

השאלה היא: בשביל מה הדחף מיועד, ומה קורה כשאנחנו לא מקשיבים לו?

מה שקרה הוא שאיבדנו קשר עם המטרה האמיתית של הדחפים שלנו. התחושות, חוסר שביעות רצון, גירויים וכדומה מתעוררים בנו כי באמת יש משהו שאנחנו צריכים.

אבל במקום להעיזר באומץ ובסבלנות שיבילו אותנו לזהות מה הצורך הזה באמת, ולהגיב אליו כראוי, אנו מאפשרים לעצמנו להתפתות לבלבול של המפרסמים כי אנו . משוכנעים שיש להם את התשובה לכל דבר.

המשמעות היא שכמעט אף פעם לא נענה לצורך האמיתי שלנו. ומכיוון שהוא לא מקבל מענה, הוא יעלה שוב. ואנחנו נקלעים למעגל קסמים.

וברגע שאותו מעגל קסמים מופעל שוב ושוב לזמן מה, הרגל או דפוס התנבגותי נוצר וכבר כבר יהיה לנו קשה לברוח ממנו.

וכאן נכנס תפקידו של הדימיון המודרך:
קשה להתייחס ישירות לדפוסי התנהגות לא מודעים כמו קנייה אימפולסיבית. ״פשוט תגיד לא!, או . ״פשוט, אל תקנו!״ היא העצה הנפוצה ביותר שתקבלו – אך היא אינה מטפלת בגורמים הפסיכולוגיים העומדים בבסיס ההתנהגות, וייתכן שתמצאו כי כוח הרצון שלך אינו תלוי בזה.

אך כאשר עובדים על תבנית לא מודעת (דפוסי חשיבה או הרגלים) באמצעות השפעה על התת מודע על ידי דימיון המודרך, תהליך שינוי התנהגויות הופך להרבה יותר קל ומחולל שינויים רצוים.

דימיון המודרך הינו כלי עוצמתי במיוחד שיעזור לך להחזיר את השליטה על הרגלי הקנייה ששולט בך.

אתה לא צריך לצאת למלחמה עם עצמך – זה קרב שלעולם לא תוכל לנצח. במקום זאת אתה תאפשר להצעות שנציע לך בדימיון המודרך בלחלחל בך ולהוביל אותך למצב טרנספורמטיבי עמוק שרק מנקב את כוחו של אותו דחף.

הבהירות הפנימית שתשיג תאפשר לך לראות את חייך מנקודת מבט חדשה, ולהתחיל לראות מהן המטרות והמשאבים שלך. עדיין תוכל לקנות כל מה שתבחר – אך תשים לב שעכשיו אתה באמת זה שבוחר, ויודע מה אתם בוחר.